Ebben a cikkben a helyes kerékpáros testtartással és az ezzel kapcsolatosan felmerülő gyakori hibákkal foglalkozunk, hogy a kétkeréken töltött idő tényleg a gondtalan kikapcsolódásról szóljon!
Mire figyeljünk oda biciklizés közben?
Először gondoljuk végig, hogy a testünk 6 pontot támaszkodik a biciklin: 2 talp, 2 ülőgumó és 2 tenyér. Optimális esetben mindkét oldalunkat szimmetrikusan terheljük, így ha biciklizés közben a jobb és bal oldalunk mozgása közben eltérést veszünk észre, sejthetjük, hogy valami nincs rendben. Ilyenkor gondolhatunk izom asszimmetriára, vagy a kerékpárunk pontatlan beállításra.
Sok múlik a medence helyes helyzetén. Ha a hátunk nagyon ívelt, ‘púpos’ biciklizés közben, nagy valószínűséggel a medencénk rossz szögben áll és fájdalmassá teheti akár a vállunkat vagy a hátunkat. Figyeljünk arra, hogy gerincünk tekerés közben is finoman S alakban ívelt legyen.
Honnan tudhatod, hogy a nyereg és a kormány távolsága optimális? Ha a térdkalácsod síkja és a vízszintesen előre állított hajtókar pedáltengelye egy függőlegesre esik, akkor nem kell aggódnod, jó a beállítás!
Természetesen sokkal mélyrehatóbban lehetne tanulmányozni a biciklizés ergonómiáját, de ha csak a fent tárgyalt legfontosabb beállításokat nézzük át indulás előtt, már sokat tettünk, hogy a kerékpáron töltött idő tényleg felhőtlenül teljen!
Amennyiben kérdésed maradt vagy szeretnél egy szakértői tanácsokat kérni, fordulj Horváth Évához bizalommal! Kérj Évához időpontot a honlapunkon!